Offering you a complete choice of products which include 20 kva eton ups, exide battery ups, switching avo ups and 50 kva riello ups.
₹ 270000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 KVA |
| Configuration | 3 Phase IN & 3 Phase OUT |
| Input Voltage | 120V |
| Form Factor | Tower Model |
| Back Up Time | 10 Mins |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 180 Ah |
| Voltage | 24V |
| Brand | Exide |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 4 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Protection | OverVoltage |
| Warranty | 2 Years |
| Back Up Time | 20 Min |
| Form Factor | Tower Model |
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 kVA |
| UPS Topology | Online Modular |
| Form Factor | Tower |
| Battery Type | SMF VRLA |
| Backup Time | 10–15 min |
| Phase | Single |
| Power | 50kVa |
| Material | Metal |
| Pack Type | Box |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 120V |
Sabyasachi Ghadai (Director)
Sripower Solutions
Plotno-847/852, Kunjapatana Sahi, Oldtown,Lingaraj
Bhubaneswar - 751002, Khordha, Odisha, India