We are a leading Wholesale Trader of microtek online ups from Bhubaneswar, India.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 600 VA |
| UPS Type | Online UPS |
| Rated Capacity | 600 VA |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Battery System | 36 V |
| Application | Office, Home, IT Load, Shop |
| Solar Compatibility | Non Solar |
| Usage/Application | Power Backup |
| Protection | OverVoltage |
| Form Factor | Tower Model |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 4 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 9 KVA |
| UPS Type | Online UPS |
| Waveform | Pure Sine Wave |
| Configuration | 3 Phase IN & 1 Phase OUT |
| Battery System | 24 V Double |
| Application | Home, Office, Shop |
| Solar Compatibility | Non Solar |
| Brand | IGBT |
| Phase | Single |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 120V |
Minimum order quantity: 4 Piece
₹ 5000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 1 KVA |
| Form Factor | Rack Mounted |
| Usage/Application | Power Backup |
| Brand | Microtek |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 230V |
| Protection | OverVoltage |
| Type | Offline UPS |
| Back Up Time | 20- 30 Mins |
Sabyasachi Ghadai (Director)
Sripower Solutions
Plotno-847/852, Kunjapatana Sahi, Oldtown,Lingaraj
Bhubaneswar - 751002, Khordha, Odisha, India