We are a leading Wholesale Trader of delta online ups, 5kva delta online ups, delta ups system and industrial ups systems from Bhubaneswar, India.
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 KVA |
| Phase | 3 Phase In 1 Phase Out |
| Backup Time | 15 min |
| Brand | Delta |
| Configuration | 3 Phase IN & 3 Phase OUT |
| Input Voltage | 220V |
| Output Voltage | 220 V |
| Form Factor | Rack Mounted |
| Back Up Time | 20Mins |
Minimum order quantity: 4 Piece
₹ 2300000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500KVA |
| Brand | Delta |
| Phase | Single Phase |
| Protection | ShortCircuit |
| Back Up Time | 20 Min |
| Frequency | 60 Hz |
| Relative Humidity | 95% |
Minimum order quantity: 5 Piece
Delta Electronics is a globally recognized brand for power and thermal management solutions, including high-quality UPS systems.
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 KVA |
| Brand | Emerson |
| Configuration | 3 Phase IN - 1 Phase OUT |
| Form Factor | Rack Mounted |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 120V |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 37000 / Unit Get Latest Price
| Brand | Delta |
| Capacity | 5 KVA |
| Input Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Back Up Time | 10-20 Mins |
| Features | 60 Hz |
Riding on unfathomable volumes of industrial expertise, we are engaged in offering a broad assortment of Delta Online UPS.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Delta |
| Capacity | 1kVA |
| Usage/Application | Power Backup |
| Battery Type | Exide |
| Phase | Single |
| Protection | OverVoltage |
Minimum order quantity: 4 Piece
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1.3 kVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Protection | surgeCircuit |
| Warranty | 1 Year |
| Form Factor | Tower Model |
| Solar Power Compatable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
High Power Capacity: Industrial UPS units often range from tens to thousands of kVA, supporting large equipment, heavy machinery, or entire plant sections.
Robust Construction: Built to withstand harsh industrial environments, including dust, vibration, temperature extremes, and electrical noise.
Sabyasachi Ghadai (Director)
Sripower Solutions
Plotno-847/852, Kunjapatana Sahi, Oldtown,Lingaraj
Bhubaneswar - 751002, Khordha, Odisha, India