Providing you the best range of 3kva apc online ups, apc easy ups on-line, 10kva/10kw, tower, 230v, hard wire 3-wire(1p+n+e) and apc smart online ups with effective & timely delivery.
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single Phase |
| Capacity | 20 KVA |
| Brand | APC |
| Frequency | 60 Hz |
| Weight | 13.5Kg |
| Nominal Output Voltage | 230V |
APC (by Schneider Electric) is a leading brand in uninterruptible power supplies (UPS), known for reliable and efficient power backup solutions.
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Rated Capacity | 10 kVA |
| Phase | 3 Phase In / 1 Phase Out |
| Backup Time | 15 min |
| Capacity | 10 KVA |
| Series | Smart-UPS Online |
| Input Voltage | 200–240 V |
| Output Voltage | 220 V |
₹ 22400 / Unit Get Latest Price
| Backup Time | 15 min |
| Phase | Single Phase |
| Series | Smart-UPS Online |
| Output Voltage | 220 V |
| Input Voltage | 270 V |
| Model Name/Number | CT1500 |
| Brand | APC |
| Weight | 13Kg |
| Back Up Time | 10-20 Mins |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Rated Capacity | 5 kVA |
| Capacity | 1 KVA |
Minimum order quantity: 3 Unit
Topology: True Online Double-Conversion
Waveform Output: Pure sine wave
Input Voltage Range: Typically 208/230V AC
Output Voltage: 208/230V AC
Power Factor: Unity (1.0)
Efficiency: Up to 92% at full load
Battery Compatibility: External battery packs for extended runtime
Sabyasachi Ghadai (Director)
Sripower Solutions
Plotno-847/852, Kunjapatana Sahi, Oldtown,Lingaraj
Bhubaneswar - 751002, Khordha, Odisha, India